Sztuka wyboru portfela skórzanego

Wybór portfela skórzanego nie jest prosty między innymi dlatego, że kwestie z nim związane takie, jak choćby design i kolorystyka zawsze mają charakter subiektywny. Każdy nabywca może określić wyznaczniki swojego gustu, nie da się przy tym ukryć, że mają one duży wpływ na jego wybory konsumenckie.

Jeśli zatem można udzielać jakichś rad, powinny one odnosić się przede wszystkim do funkcjonalności portfela oraz do sposobu, w jaki jest on noszony. Panie zwykle noszą swoje portfele ukryte, a miejsce na nie znajduje się w teczce, torbie, a przede wszystkim – w torebce. W takim przypadku większego znaczenia nie ma to, jak duży i gruby jest portfel, jeśli bowiem mieści się w torebce, niewiele mu można zarzucić. Bardzo istotnym parametrem wydaje się być jego kolorystyka. Idealna jest sytuacja, w której kolor torebki oraz portfela współgrają ze sobą, portfele najczęściej są więc utrzymane w czerni, czerwienie oraz w odcieniach brązu.

Modne kolory

Sytuacja nieco komplikuje się w momencie, w którym mamy do czynienia z właścicielką kolorowej torebki. W takim przypadku kolor portfela powinien współgrać z tym, który w niej dominuje, choć i portfel w którymś z pozostałych kolorów torebki prezentuje się znakomicie. Moda nie ma dziś sztywnych zasad, nadal jednak przyjmuje się, że wybór portfela w kolorze innym niż ten, jaki ma torebka, jest ostatecznością. Jeśli więc finanse pozwalają nam na tego rodzaju wydatek, nie powinnyśmy ograniczać się do jednego tylko portfela.

Skórzane akcesoria

Wielkość ma znaczenie

Oczywiście, pewną rolę odgrywa też jego wielkość, nie każdy rodzaj portfelu zmieści się bowiem do eleganckiej kopertówki. Oczywiście, tak w torebce, jak i w torbie na zakupy mamy do czynienia ze znacznie większą ilością miejsca, portfel nie musi być więc już niewielki i mało funkcjonalny. Co ciekawe, coraz częściej odchodzi się od noszenia wszystkich ważnych dokumentów w jednym portfelu, modne stają się więc również różnego rodzaju etui, po które sięga się z coraz większym zainteresowaniem.

Redakcja poleca: Portfele skórzane - sklep internetowy E-McKlein.pl

Męskie dodatki

Panowie znajdują się w nieco mniej korzystnym położeniu, ciągle bowiem stronią od toreb. Owszem, coraz większą popularnością cieszą się w ich przypadku saszetki, portfel noszony w kieszeni spodni, kurtki albo marynarki jest jednak normą. Jeśli naszym codziennym strojem jest marynarka, od portfela należy oczekiwać przede wszystkim tego, aby by cienki i wysoki, pozbawiony komory na bilon.

Dzięki temu nie będzie go widać, a i sama marynarka nie będzie sprawiała wrażenia zdeformowanej, co nie jest wcale rzadkim zjawiskiem. Chcąc wyglądać modnie warto zastanowić się też nad tym, co nosimy w portfelu, często okazuje się bowiem, że przynajmniej połowy rzeczy wcale nie musimy zabierać ze sobą.

Story Page